ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

FRESUBIN JUCY DRINK PŘÍCHUŤ ČERNÝ RYBÍZ

POR SOL 4X200ML

Maximum ex-factory price/Ex-factory price ? 185,04 CZK
Legal basis of maximum ex-factory price/ex-factory price ? Maximum ex-factory price set by the law.

Informace o základní úhradě

Core reimbursement from health insurance ? 151,68 CZK
Maximum reimbursement from health insurance ? 238,89 CZK
Legal basis of reimbursement from health insurance ? Reimbursement set by the law.
Indication restriction of reimbursement ? Potravina pro zvláštní lékařské účely je hrazena jako částečná enterální výživa, sipping (úměrně k příjmu běžné stravy, max. do limitu 600 kcal/den), jako doplněk stravy u anatomické či funkční poruchy vedoucí k nedostatečnému příjmu potravy, pokud trvá déle než 10 dní či neumožňuje příjem větší než je 75 % potřeb nemocného. Současně musí jít o nemocného s jasným rizikem rozvoje komplikací souvisejících s nedostatečnou výživou. To se týká nemocných, kteří mají již rozvinutou podvýživu, kdy BMI je menší než 18,8 nebo nechtěný váhový úbytek představuje víc jak 5 % za poslední měsíc či více jak 10 % za poslední 3 měsíce. Jednoznačnou podmínkou použití je schopnost gastrointestinálního traktu strávit a vstřebat nutriční přípravek. Efektivita podávání přípravku musí být součástí pravidelných kontrol u předepisujícího lékaře a současně zaznamenaná v dokumentaci. Jde o speciální, nutričně nekompletní přípravek enterální výživy. Neobsahuje tuky, energetickými zdroji jsou sacharidy a proteiny. Je určen jako zdroj výživy u nemocných, kteří mají kontraindikováno enterální podání tuků nebo v kombinaci s jinými přípravky při snaze snížit množství tuků v dietě.
Prescribing doctor's specialisation ? Doctor with a medical license F016 - artifical nutrition and metabolism
Reporting limit ? E: Unless it is advisable to transfer the prescription of the product to another doctor under paragraph 2 in light of the effect and safety of the product, the "E" symbol will mark the product in the decision.
Rough price for the final consumer ? 289,92 CZK
Rough payment for the final consumer (for 1 prescribed package dispensed) ? 51.03 CZK
Eligible extra payment ? 40,24 CZK
Eligible extra payment for individuals aged 65 and older ? 40,24 CZK

Informace o druhé úhradě ze zdravotního pojištění

Increased core reimbursement from health insurance ? 151,68 CZK
Increased maximum reimbursement from health insurance ? 238,89 CZK
Legal basis of reimbursement from health insurance ? Increased reimbursement set by the law.
Indication restriction of reimbursement ? PZLÚ je hrazena jako úplná enterální výživa (v limitu 2250 kcal/den): pokrývá 100 % denních potřeb makronutrientů i mikronutrientů nemocným, kteří nemohou přijímat potřebné množství výživy perorální cestou a k podávání výživy se zpravidla zavádí sonda (nasogastrická nebo nasojejunální) nebo perkutánní gastrostomie nebo jejunostomie. U některých nemocných, zejména s těžkými poruchami polykání běžné stravy, může být úplná enterální výživa popíjena (Huntingtonova choroba, stavy po ozáření dutiny ústní a jícnu apod.). Jednoznačnou podmínkou použití je schopnost gastrointestinálního traktu strávit a vstřebat nutriční přípravek. Efektivita podávání přípravku musí být součástí pravidelných kontrol u předepisujícího lékaře a současně zaznamenaná v dokumentaci. Jde o speciální, nutričně nekompletní přípravek enterální výživy. Neobsahuje tuky, energetickými zdroji jsou sacharidy a proteiny. Je určen jako zdroj výživy u nemocných, kteří mají kontraindikováno enterální podání tuků nebo v kombinaci s jinými přípravky při snaze snížit množství tuků v dietě. Jako jediný zdroj výživy by se neměl podávat déle než 1 měsíc, protože neobsahuje esenciální mastné kyseliny. Přípravek neobsahuje vlákninu.
Specialization of the prescribing doktor of the increased reimbursement ? Doctor with a medical license F016 - artifical nutrition and metabolism
Reporting limit ? E: Unless it is advisable to transfer the prescription of the product to another doctor under paragraph 2 in light of the effect and safety of the product, the "E" symbol will mark the product in the decision.
Rough price for the final consumer ? 289,92 CZK
Rough payment including increased reimbursement for the final consumer (for 1 prescribed package dispensed). ? 51.03 CZK
Eligible extra payment ? 40,24 CZK
Eligible extra payment for individuals aged 65 and older ? 40,24 CZK
Medicinal products reimbursed from health insurance contain the amount of the maximum manufacturer´s price or the producer´s notified price for products which are not subjected to the regulation of the maximum manufacturer´s price, the amount of reimbursement from health insurance and the estimated price for the end consumer (pharmacy price).

Back to list