ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

FRESUBIN ORIGINAL

POR SOL 8X1000ML

Maximum ex-factory price/Ex-factory price ? 1095,58 CZK
Legal basis of maximum ex-factory price/ex-factory price ? Maximum ex-factory price set by the law.

Informace o základní úhradě

Core reimbursement from health insurance ? 740,80 CZK
Maximum reimbursement from health insurance ? 1167,13 CZK
Legal basis of reimbursement from health insurance ? Reimbursement set by the law.
Indication restriction of reimbursement ? Potraviny pro zvláštní lékařské účely jsou hrazeny jako částečná enterální výživa, sipping (úměrně k příjmu běžné stravy, max. do limitu 600 kcal/den), která se podává jako doplněk stravy u anatomické či funkční poruchy vedoucí k nedostatečnému příjmu potravy, pokud trvá déle než 10 dní či neumožňuje příjem větší než je 75 % potřeb nemocného. Současně musí jít o nemocného s jasným rizikem rozvoje komplikací souvisejících s nedostatečnou výživou. To se týká nemocných, kteří mají již rozvinutou podvýživu, kdy BMI je menší než 18,8 nebo nechtěný váhový úbytek představuje víc jak 5 % za poslední měsíc či více jak 10 % za poslední 3 měsíce. Jednoznačnou podmínkou použití je schopnost gastrointestinálního traktu strávit a vstřebat nutriční přípravek. Efektivita podávání přípravku musí být součástí pravidelných kontrol u předepisujícího lékaře a současně zaznamenaná v dokumentaci. Jde o základní přípravky enterální výživy. Neobsahují vlákninu.
Prescribing doctor's specialisation ? Doctor with a medical license F016 - artifical nutrition and metabolism
Reporting limit ? E: Unless it is advisable to transfer the prescription of the product to another doctor under paragraph 2 in light of the effect and safety of the product, the "E" symbol will mark the product in the decision.
Rough price for the final consumer ? 1569,55 CZK
Rough payment for the final consumer (for 1 prescribed package dispensed) ? 402.42 CZK
Eligible extra payment ? 15,60 CZK
Eligible extra payment for individuals aged 65 and older ? 15,60 CZK

Informace o druhé úhradě ze zdravotního pojištění

Increased core reimbursement from health insurance ? 740,80 CZK
Increased maximum reimbursement from health insurance ? 1167,13 CZK
Legal basis of reimbursement from health insurance ? Increased reimbursement set by the law.
Indication restriction of reimbursement ? Potraviny pro zvláštní lékařské účely jsou hrazeny jako úplná enterální výživa (v limitu 2250kcal/den): pokrývá 100 % denních potřeb makronutrientů i mikronutrientů nemocným, kteří nemohou přijímat potřebné množství výživy perorální cestou a k podávání výživy se zpravidla zavádí sonda (naso-gastrická nebo naso-jejunální) nebo perkutánní gastrostomie nebo jejunostomie. U některých nemocných, zejména s těžkými poruchami polykání běžné stravy, může být úplná enterální výživa popíjena (Huntingtonova choroba, stavy po ozáření dutiny ústní a jícnu apod.) Jde o základní přípravky enterální výživy. Neobsahují vlákninu. Jsou proto určeny k podávání kratšímu než 2 měsíce nebo v případě, že je podání vlákniny kontraindikováno.
Specialization of the prescribing doktor of the increased reimbursement ? Doctor with a medical license F016 - artifical nutrition and metabolism
Reporting limit ? E: Unless it is advisable to transfer the prescription of the product to another doctor under paragraph 2 in light of the effect and safety of the product, the "E" symbol will mark the product in the decision.
Rough price for the final consumer ? 1569,55 CZK
Rough payment including increased reimbursement for the final consumer (for 1 prescribed package dispensed). ? 402.42 CZK
Eligible extra payment ?
Eligible extra payment for individuals aged 65 and older ?
Medicinal products reimbursed from health insurance contain the amount of the maximum manufacturer´s price or the producer´s notified price for products which are not subjected to the regulation of the maximum manufacturer´s price, the amount of reimbursement from health insurance and the estimated price for the end consumer (pharmacy price).

Back to list